Skip to Content
League:
WIAA
NWC
District 2
District 3
North Olympic League
Columbia Valley League
District 5
District 6
District 9
School:
Aberdeen (2A)
Adna (2B)
Agape-Cornerstone Christian Academy ()
Anacortes (2A)
Annie Wright (1A)
Archbishop Murphy (2A)
Arlington (3A)
Auburn (3A)
Auburn Adventist (2B)
Auburn Mountainview (3A)
Auburn Riverside (3A)
Bainbridge (3A)
Ballard (3A)
Battle Ground (4A)
Bear Creek (1A)
Bellarmine (4A)
Bellevue (3A)
Bellevue Christian (1A)
Bellingham (2A)
Bethel (4A)
Bishop Blanchet (3A)
Black Hills (2A)
Blaine (1A)
Bonney Lake (3A)
Bothell (4A)
Bremerton (2A)
Brewster (2B)
Bridgeport (2B)
Burlington-Edison (2A)
Bush (1A)
Camas (4A)
Capital (3A)
Cascade (Everett) (3A)
Cascade (Leavenworth) (1A)
Cascade Christian (1A)
Cascade Christian Academy (1B)
Cashmere (1A)
Castle Rock (1A)
Cedar Park Christian (Bothell) (1A)
Cedar Park Christian (Lynwood) (1B)
Cedarcrest (2A)
Central Kitsap (3A)
Central Valley (4A)
Centralia (2A)
Charles Wright Acad. (1A)
Chelan (1A)
Cheney (3A)
Chiawana (4A)
Chief Kitsap Academy (1B)
Chief Leschi (2B)
Chief Sealth (3A)
Clallam Bay (1B)
Clarkston (2A)
Cle Elum (2B)
Cleveland (3A)
Clover Park (2A)
College Place (1A)
Columbia (Burbank) (2B)
Columbia (White Salmon) (1A)
Columbia Adventist (1B)
Columbia River (2A)
Concordia Christian Academy (1B)
Concrete (1B)
Connell (1A)
Coupeville (2B)
Crescent (1B)
Crosspoint (1B)
Curtis (4A)
Darrington (1B)
Dayton/Waitsburg (2B)
Decatur (4A)
East Jefferson (1A)
East Valley (Spokane) (2A)
East Valley (Yakima) (2A)
Eastlake (4A)
Easton (1B)
Eastside Catholic (3A)
Eastside Prep. (1A)
Eatonville (1A)
Edmonds-Woodway (3A)
Ellensburg (2A)
Elma (1A)
Emerald Ridge (4A)
Entiat (1B)
Enumclaw (2A)
Ephrata (2A)
Everett (3A)
Evergreen (Sea) (2A)
Evergreen (Van) (3A)
Evergreen Lutheran (1B)
Federal Way (4A)
Fellowship Christian (1B)
Ferndale (3A)
Ferris (3A)
Fife (2A)
Firm Foundation (1B)
Forest Ridge (1A)
Forks (2B)
Fort Vancouver (2A)
Foss (2A)
Foster (2A)
Franklin (3A)
Franklin Pierce (2A)
Friday Harbor (2B)
Garfield (3A)
Gig Harbor (3A)
Glacier Peak (4A)
Goldendale (2B)
Gonzaga Prep (4A)
Grace Academy (1B)
Graham Kapowsin (4A)
Grandview (2A)
Granger (2B)
Granite Falls (1A)
Hanford (4A)
Hazen (3A)
Heritage (3A)
Hermiston (3A)
Highland (2B)
Highline (2A)
Hockinson (2A)
Holy Names Academy (3A)
Hoquiam (1A)
Hudson's Bay (2A)
Ilwaco (2B)
Inglemoor (4A)
Ingraham (3A)
Interlake (3A)
Issaquah (4A)
Jackson (4A)
Juanita (3A)
Kalama (2B)
Kamiak (4A)
Kamiakin (4A)
Kelso (3A)
Kennedy Catholic (4A)
Kennewick (3A)
Kent Meridian (3A)
Kentlake (3A)
Kentridge (4A)
Kentwood (4A)
King's (1A)
King's Way Christian (1A)
Kingston (2A)
Kiona Benton (1A)
Kittitas (2B)
Klahowya (1A)
La Center (1A)
La Conner (2B)
La Salle (1A)
Lake Quinault (1B)
Lake Roosevelt (2B)
Lake Stevens (4A)
Lake Washington (3A)
Lakes (3A)
Lakeside (Sea) (3A)
Lakewood (2A)
Lewis and Clark (4A)
Liberty (Renton) (3A)
Liberty Bell (2B)
Life Christian Acad. (1A)
Lincoln (3A)
Lincoln (Seattle) (3A)
Lindbergh (2A)
Lopez Island (1B)
Lummi Nation (1B)
Lynden (2A)
Lynden Christian (1A)
Lynnwood (3A)
Mabton (2B)
Manson (2B)
Mariner (4A)
Mark Morris (2A)
Mary M. Knight (1B)
Marysville-Getchell (3A)
Marysville-Pilchuck (3A)
Mead (3A)
Meadowdale (3A)
Mercer Island (3A)
Meridian (1A)
Monroe (3A)
Montesano (1A)
Morton-White Pass (2B)
Moses Lake Chr - Covenant Chr (1B)
Mossyrock (1B)
Mount Baker (1A)
Mount Rainier (4A)
Mount Si (4A)
Mount Vernon (3A)
Mount Vernon Christian (1B)
Mountain View (3A)
Mountlake Terrace (3A)
Mt Spokane (3A)
Mt. Tahoma (3A)
Muckleshoot Tribal School (1B)
Naches Valley (1A)
Napavine (2B)
Naselle (1B)
Nathan Hale (3A)
Neah Bay (1B)
Newport (4A)
Nooksack Valley (1A)
North Beach (2B)
North Central (3A)
North Creek (4A)
North Kitsap (2A)
North Mason (2A)
North Thurston (3A)
Northwest (1A)
Northwest Christian (Lacey) (2B)
Northwest Yeshiva (1B)
O'Dea (3A)
Oak Harbor (3A)
Oakville (1B)
Ocosta (2B)
Okanogan (2B)
Olympia (4A)
Olympic (2A)
Omak (1A)
Onalaska (2B)
Orcas Island (1B)
Oroville (2B)
Orting (2A)
Othello (2A)
Overlake (1A)
Pacific Christian Academy (1B)
Pasco (4A)
Pateros (1B)
Pe Ell (1B)
Pe Ell/Willapa Valley (2B)
Peninsula (3A)
Pope John Paul II (1B)
Port Angeles (2A)
Prairie (3A)
Prosser (2A)
Providence Classical Christian (1B)
Puget Sound Advent (1B)
Pullman (2A)
Puyallup (4A)
Quilcene (1B)
Quincy (1A)
R A Long (2A)
Rainier (2B)
Rainier Beach (3A)
Rainier Christian School (1B)
Raymond (2B)
Raymond-South Bend (2B)
Redmond (4A)
Renton (2A)
Richland (4A)
Ridgefield (2A)
Ridgeline (3A)
River Ridge (3A)
River View (2B)
Riverside Christian (1B)
Rochester (2A)
Rogers (Puyallup) (4A)
Rogers (Spokane) (2A)
Roosevelt (3A)
Royal (1A)
Sammamish (2A)
Seattle Academy (1A)
Seattle Christian (1A)
Seattle Prep. (3A)
Sedro-Woolley (2A)
Sehome (2A)
Selah (2A)
Sequim (2A)
Seton Catholic (1A)
Shadle Park (2A)
Shelton (2A)
Shorecrest (3A)
Shoreline Christian (1B)
Shorewood (3A)
Silas (3A)
Skykomish (1B)
Skyline (4A)
Skyview (4A)
Snohomish (3A)
Soap Lake (1B)
Sound Christian Academy (1B)
South Bend (2B)
South Kitsap (4A)
South Whidbey (1A)
Southridge (3A)
Spanaway Lake (3A)
Squalicum (2A)
Stadium (3A)
Stanwood (3A)
Steilacoom (2A)
Stevenson (1A)
Sultan (1A)
Summit Classical Christian School (1B)
Summit Sierra (1A)
Sumner (4A)
Taholah (1B)
Tahoma (4A)
Tenino (1A)
Thomas Jefferson (3A)
Thorp (1B)
Three Rivers Christian (1B)
Timberline (3A)
Todd Beamer (3A)
Toledo (2B)
Tonasket (2B)
Toppenish (1A)
Toutle Lake (2B)
Tri-Cities Prep (2B)
Tulalip Heritage (1B)
Tumwater (2A)
Tyee (2A)
Union (4A)
University (3A)
University Prep. (1A)
Vashon Island (1A)
W F West (2A)
Wahkiakum (2B)
Wahluke (1A)
Walla Walla (3A)
Walla Walla Valley Academy (2B)
Wapato (1A)
Warden (2B)
Washington (2A)
Washington School for the Deaf (1B)
Washougal (2A)
Waterville-Mansfield (1B)
West Seattle (3A)
West Valley (Spokane) (2A)
White River (2A)
White Swan (2B)
Willapa Valley (1B)
Wilson Creek (1B)
Winlock (2B)
Wishkah Valley (1B)
Woodinville (4A)
Woodland (2A)
Yelm (3A)
Zillah (1A)
Login
Contact
Kingco
Metro (3A)
Emerald City (1A)
SeaTac 1B
Boys Sports:
Cross Country
Football
Tennis
Basketball
Swim & Dive
Wrestling
Baseball
Golf
Soccer
Track
Girls Sports:
Cross Country
Soccer
Softball-Slowpitch
Swim & Dive
Volleyball
Basketball
Bowling
Gymnastics
Wrestling
Golf
Softball-Fastpitch
Tennis
Track
CoEd Sports:
Dance & Drill
Forensics
District 2 Home
District 2 Leagues
Middle Schools
District 2 Leagues
KingCo Conference
4A
3A
2A
1A
2B
1B
4A
Bothell
Eastlake
Inglemoor
Issaquah
Mount Si
Newport
North Creek
Redmond
Skyline
Woodinville
2A/3A
Bellevue
Interlake
Juanita
Lake Washington
Liberty (Renton)
Mercer Island
Sammamish
Cascade
Hazen
Mountain
Evergreen (Sea)
Foster
Lindbergh
Sound
Highline
Renton
Tyee
Metro League
4A
3A
2A
1A
2B
1B
2A/3A
Ballard
Garfield
Roosevelt
Bishop Blanchet
Chief Sealth
Cleveland
Eastside Catholic
Franklin
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside (Sea)
Lincoln (Seattle)
Nathan Hale
O'Dea
Rainier Beach
Seattle Prep.
West Seattle
Emerald Sound Conference
4A
3A
2A
1A
2B
1B
Bear Creek
Bush
Cedar Park Christian (Bothell)
Eastside Prep.
Forest Ridge
Granite Falls
King's
Northwest
Overlake
Seattle Academy
South Whidbey
Sultan
Summit Sierra
University Prep.
Sea-Tac
4A
3A
2A
1A
2B
1B
Auburn Adventist
Northwest Christian (Lacey)
Concordia Christian Academy
Crosspoint
Evergreen Lutheran
Muckleshoot Tribal School
Northwest Yeshiva
Pacific Christian Academy
Pope John Paul II
Puget Sound Advent
Quilcene
Rainier Christian School
Sound Christian Academy
Summit Classical Christian School
D2 Independent
4A
3A
2A
1A
2B
1B
Waldorf
Eastside Academy
Summit Atlas School
EMAIL Subscriptions