Return to IndexLogin

2022 District 1/2 4A Fastpitch Softball
Phil Johnson Fields (Everett)
Monday, May 16 - Friday, May 20

Public View   View:
 
May 16
May 16
May 18
May 18 & 20
May 20
May 20
 
 
   
Skyline 3
#3 Phil Johnson Field #3
May. 16, 6:00pm
Redmond 1
Loser to Gm11
            
              
Winners AND Losers of Games #16 and #17 and Winner of Game #15 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.
              
     
Skyline 3
#9 Phil Johnson Field #3
May. 18, 4:00pm
Jackson 2
Loser to Gm14
        
Glacier Peak 5
#1 Phil Johnson Field #1
May. 16, 4:00pm
Eastlake 4
Loser to Gm7
            
            
  
Glacier Peak 0
#4 Phil Johnson Field #4
May. 16, 6:00pm
Jackson 8
Loser to Gm8
           
            
test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and results.

            
       
Skyline 7
#17 Phil Johnson Field #3
May. 20, 6:00pm
Mount Si 0
Both Teams to State
     
             
             
   
Lake Stevens 3
#5 Phil Johnson Field #1
May. 16, 6:00pm
Mount Si 4
Loser to Gm12
          
             
             
     
Inglemoor 4
#10 Phil Johnson Field #4
May. 18, 4:00pm
Mount Si 11
Loser to Gm13
         
Inglemoor 7
#2 Phil Johnson Field #2
May. 16, 4:00pm
Kamiak 4
Loser to Gm8
             
             
  
Inglemoor 4
#6 Phil Johnson Field #2
May. 16, 6:00pm
Bothell 3
Loser to Gm7
           
             
             
              
               
               
      
L6 vs. L1
Eastlake 1
#7 Phil Johnson Field #1
May. 18, 4:00pm
Bothell 0
Loser Out
         
        
L3 vs. W7
Eastlake 2
#11 Phil Johnson Field #1
May. 18, 6:00pm
Redmond 5
Loser Out
      
          
W11 vs. L10
Inglemoor 0
#13 Phil Johnson Field #1
May. 20, 4:00pm
Redmond 15
Loser to Gm15
   
             
             
            
W13 vs. W14
Redmond 4
#16 Phil Johnson Field #2
May. 20, 6:00pm
Jackson 7
Both Teams to State
             
              
            
W12 vs. L9
Lake Stevens 1
#14 Phil Johnson Field #2
May. 20, 4:00pm
Jackson 8
Loser to Gm15
  
         
L5 vs. W8
Kamiak 0
#12 Phil Johnson Field #2
May. 18, 6:00pm
Lake Stevens 10
Loser Out
    
      
L4 vs. L2
Glacier Peak 4
#8 Phil Johnson Field #2
May. 18, 4:00pm
Kamiak 5
Loser Out
      
             
             
             
             
L13 vs. L14
Inglemoor 7
#15 Phil Johnson Field #1
May. 20, 6:00pm
Lake Stevens 6
Winner to State,
Loser Out
              
               
               
               
               
                
                
On to State
First Place
Skyline
Second Place
Mount Si
Third Place
Jackson
Fourth Place
Redmond
Fifth Place
Inglemoor
Copyright rSchoolToday/VNN