|
November 10
@ Lake Washington & Lakeside
| | |
November 10
@ Lake Washington & Lakeside
| | |
November 12
@ Lakeside
| | |
November 12
@ Lakeside
|   |
  |
|
|
Lake Washington |
3 |
#1 |
LW Ct. 1 Nov. 10, 5:30pm |
|
|
Ballard |
0 |
Loser Out |   |   | |   |   | |   |   | |
|   |   | |   |   | |   |   |
Winners AND Losers of Games #15, #14 and #13 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament bracket.
|
| |   |
|
Lake Washington |
1 |
#5 |
LW Ct. 2 Nov. 10, 7:30pm |
|
|
Seattle Prep. |
3 |
Loser to #11 |   |   | |   |   |
| |   |   |   | |   |   |
|   | | |   | |   |   |
|   |   | |   |
|
Seattle Prep. |
2 |
#9 |
Court 2 Nov. 12, 9:00am |
|
|
Bellevue |
3 |
Loser to #14 |   |   |
|
|
Ingraham |
0 |
#2 |
LW Ct. 2 Nov. 10, 5:30pm |
|
|
Eastside Catholic |
3 |
Loser Out |   |   | |   |   |   | |
|   |   |   | | |   | |
| |   |
|
Eastside Catholic |
1 |
#6 |
LW Ct. 1 Nov. 10, 7:30pm |
|
|
Bellevue |
3 |
Loser to #11 | |   | |   | |
| |   | |   | |   | |
|   | | |   | |   | |
|   |   |   |   | | |   |
|
Bellevue |
2 |
#15 |
Court 1 Nov. 12, 5:30pm |
|
|
Lakeside (Sea) |
3 |
Both Teams to State |
|
|
West Seattle |
0 |
#3 |
Lakeside Ct. 1 Nov. 10, 5:30pm |
|
|
Mercer Island |
3 |
Loser Out |   |   |   |   | | |   |
|   |   |   |   | |   | |
| |   |
|
Mercer Island |
0 |
#7 |
Lakeside Ct. 2 Nov. 10, 7:30pm |
|
|
Bishop Blanchet |
3 |
Loser to #12 |   |   | | |   |
| |   |   |   | | |   |
|   | | |   | | |   |
|   |   | |   |
|
Bishop Blanchet |
0 |
#10 |
Court 1 Nov. 12, 9:00am |
|
|
Lakeside (Sea) |
3 |
Loser to #14 | |   | |
|
|
Holy Names Academy |
3 |
#4 |
Lakeside Ct. 2 Nov. 10, 5:30pm |
|
|
Lincoln (Seattle) |
0 |
Loser Out |   |   | |   | |   | |
|   |   |   | | |   | |
| |   |
|
Holy Names Academy |
0 |
#8 |
Lakeside Ct. 1 Nov. 10, 7:30pm |
|
|
Lakeside (Sea) |
3 |
Loser to #12 | |   |   |   | |
| |   | |   |   |   | |
|   | | |   |   |   | L9 vs. L10
|
Seattle Prep. |
1 |
#14 |
Court 1 Nov. 12, 3:30pm |
|
|
Bishop Blanchet |
3 |
Both Teams to State |
|   |   |   |   | |   |   |
| |   |   |   |   | |   |   |
|
DOWNLOAD the WIAA Live App for easy access to brackets and match results.
|   |   |   |   | |   |   |
|   |   | |   |   | L5 vs. L6
|
Lake Washington |
3 |
#11 |
Court 2 Nov. 12, 11:00am |
|
|
Eastside Catholic |
1 |
Loser Out |   |   |
|   |   | |   |   |   |   |
|   |   | |   |   | |   | |
|   |   | |   |   | |   |
|
Lake Washington |
3 |
#13 |
Court 1 Nov. 12, 1:00pm |
|
|
Holy Names Academy |
0 |
Both Teams to State |
|   |   | |   |   | |   |
|   |   | |   |   |   | |
|   |   | |   |   | L7 vs. L8
|
Mercer Island |
2 |
#12 |
Court 1 Nov. 12, 11:00am |
|
|
Holy Names Academy |
3 |
Loser Out | |   |
| |   |   | |   |   | |   |
| |   |   | |   |   | |   |
| |   |   | |   |   |   |   | |
| |   |   | |   |   |   |   | |
| |   |   | |   |   |   |   | |