Return to IndexLogin

2024 District 1/2 4A Fastpitch Softball
Phil Johnson Fields
Monday, May 13 - Friday, May 17

Public View   View:
 
May 13
May 13
May 15
May 15 & 17
May 17
May 17
 
 
   
6 North Creek 5
#3 Phil Johnson Field #3
May. 13, 6:00pm
3 Bothell 2
Loser to #11
            
              
Winners AND Losers of Games #17 and #16 and the Winner of Game #15 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.
              
     
6 North Creek 0
#9 Phil Johnson Field #3
May. 15, 4:00pm
2 Jackson 3
Loser to #14
        
10 Glacier Peak 0
#1 Phil Johnson Field #1
May. 13, 4:00pm
7 Redmond 2
Loser to #7
            
            
  
7 Redmond 1
#4 Phil Johnson Field #1
May. 13, 6:00pm
2 Jackson 16
Loser to #8
           
            
test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and scores.

            
       
8 Kamiak 3
#17 Phil Johnson Field #3
May. 17, 6:00pm
2 Jackson 4
Both Teams to State
     
             
             
   
5 Lake Stevens 7
#5 Phil Johnson Field #4
May. 13, 6:00pm
4 Eastlake 5
Loser to #12
          
             
              
     
8 Kamiak 9
#10 Phil Johnson Field #4
May. 15, 4:00pm
5 Lake Stevens 5
Loser to #13
         
9 Skyline 2
#2 Phil Johnson Field #2
May. 13, 4:00pm
8 Kamiak 12
Loser to #8
             
             
  
8 Kamiak 11
#6 Phil Johnson Field #2
May. 13, 6:00pm
1 Issaquah 1
Loser to #7
           
             
             
              
               
               
      
L6 vs. L1
10 Glacier Peak 6
#7 Phil Johnson Field #1
May. 15, 4:00pm
1 Issaquah 2
Loser Out
         
        
L3 vs. W7
10 Glacier Peak 7
#11 Phil Johnson Field #1
May. 15, 6:00pm
3 Bothell 5
Loser Out
      
          
W11 vs. L10
10 Glacier Peak 4
#13 Phil Johnson Field #1
May. 17, 4:00pm
5 Lake Stevens 2
Loser to #15
   
             
             
            
10 Glacier Peak 13
#16 Phil Johnson Field #4
May. 17, 6:00pm
7 Redmond 3
Both Teams to State
             
              
            
W12 vs. L9
7 Redmond 16
#14 Phil Johnson Field #2
May. 17, 4:00pm
6 North Creek 7
Loser to #15
  
         
L5 vs. W8
7 Redmond 5
#12 Phil Johnson Field #2
May. 15, 6:00pm
4 Eastlake 3
Loser Out
    
      
L4 vs. L2
9 Skyline 1
#8 Phil Johnson Field #2
May. 15, 4:00pm
7 Redmond 11
Loser Out
      
             
             
             
             
L13 vs. L14
6 North Creek 5
#15 Phil Johnson Field #1
May. 17, 6:00pm
5 Lake Stevens 2
Winner to State,
Loser Out
              
               
               
               
               
                
                
On to State
First Place
Jackson
Second Place
Kamiak
Third Place
Glacier Peak
Fourth Place
Redmond
Fifth Place
North Creek
Copyright rSchoolToday/VNN