|
Tuesday, November 12, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#2 | 5:30 PM Marysville-Getchell HS |
Mountain View 2 @Marysville-Getchell 0 |
Mountain View to #9 | Out | |
#7 | 6:00 PM Harry E. Lang Stadium, Lakewood |
Kamiakin 3 @Lakes 0 |
Kamiakin to #12 | Out | |
#6 | 6:00 PM Memorial Stadium, Sea. |
Stadium 0 @Lakeside (Sea) 3 |
Lakeside (Sea) to #11 | Out | |
Wednesday, November 13, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#1 | 4:30 PM Memorial Stadium, Sea. |
Central Kitsap 2 @Seattle Prep. 1 |
Central Kitsap to #9 | Out | |
#8 | 5:00 PM Southridge HS |
Bellevue 3 @Southridge 2 |
Bellevue to #12 | Out | |
#3 | 7:00 PM Lake Washington HS |
Snohomish 1 @Lake Washington 4 |
Lake Washington to #10 | Out | |
#4 | 7:00 PM Roy Anderson Field |
Roosevelt 4 @Gig Harbor 3 |
Roosevelt to #10 | Out | |
#5 | 7:00 PM Bonney Lake HS |
Ferndale 2 @Bonney Lake 1 |
Ferndale to #11 | Out | |
Thursday, November 14, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#9 | 7:00 PM TBD |
Central Kitsap 2 @Mountain View 1 |
Central Kitsap to #13 | Out | |
Friday, November 15, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#11 | 5:00 PM Ingraham HS |
Ferndale 0 @Lakeside (Sea) 1 |
Lakeside (Sea) to #14 | Out | |
Saturday, November 16, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#12 | 3:00 PM Bellevue HS |
Kamiakin 1 @Bellevue 2 |
Bellevue to #14 | Out | |
#10 | 4:00 PM Roosevelt HS |
Lake Washington 3 @Roosevelt 0 |
Lake Washington to #13 | Out | |
Friday, November 22, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#13 | 2:00 PM Sparks Stadium |
Central Kitsap 2 @Lake Washington 5 |
Lake Washington to #16 | Central Kitsap to #15 | |
#14 | 4:00 PM Sparks Stadium |
Lakeside (Sea) 0 @Bellevue 1 |
Bellevue to #16 | Lakeside (Sea) to #15 | |
Saturday, November 23, 2019 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#15 | 10:00 AM Sparks Stadium |
Central Kitsap 1 @Lakeside (Sea) 0 |
Third Place | Fourth Place | |
#16 | 2:00 PM Sparks Stadium |
Lake Washington 3 @Bellevue 1 |
Champion | Second Place |
1 | D2 #4 | Roosevelt |
2 | D1 #2 | Ferndale |
3 | D3/4 #5 | Mountain View |
4 | D8 #2 | Kamiakin |
5 | D1 #3 | Snohomish |
6 | D3/4 #3 | Lakes |
7 | D2 #5 | Bellevue |
8 | D3/4 #1 | Gig Harbor |
9 | D3/4 #4 | Central Kitsap |
10 | D2 #3 | Seattle Prep. |
11 | D8 #1 | Southridge |
12 | D1 #1 | Marysville-Getchell |
13 | D3/4 #6 | Stadium |
14 | D2 #1 | Lakeside (Sea) |
15 | D2 #2 | Lake Washington |
16 | D3/4 #2 | Bonney Lake |