|
Tuesday, May 17, 2022 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#3 | 3:00 PM Steve Cox Memorial Park |
Mountlake Terrace 2 @Bishop Blanchet 4 |
Bishop Blanchet to #10 | Out | |
#2 | 4:00 PM Edmonds-Woodway HS |
Gig Harbor 1 @Edmonds-Woodway 2 |
Edmonds-Woodway to #8 | Out | |
#4 | 4:00 PM Rister Stadium |
Stanwood 3 @Kelso 1 |
Stanwood to #12 | Out | |
#1 | 7:00 PM Eastside Catholic HS |
Silas 3 @Eastside Catholic 6 |
Eastside Catholic to #6 | Out | |
Saturday, May 21, 2022 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#13 | TBD Parker Faller Field |
Lincoln (Seattle) 6 @Kennewick 19 |
Kennewick to #17 | Out | |
#14 | TBD Mount Si HS |
Mt. Spokane 5 @Lake Washington 4 |
Mt. Spokane to #17 | Out | |
#15 | TBD Auburn HS |
Mercer Island 6 @Auburn 1 |
Mercer Island to #18 | Out | |
#6 | 10:00 AM Parker Faller Field |
Eastside Catholic 3 @Kennewick 13 |
Kennewick to #13 | Out | |
#8 | 10:00 AM Mount Si HS |
Edmonds-Woodway 1 @Lake Washington 3 |
Lake Washington to #14 | Out | |
#9 | 10:00 AM Auburn HS |
Mercer Island 8 @Bainbridge 0 |
Mercer Island to #15 | Out | |
#12 | 10:00 AM Bannerwood |
Stanwood 1 @West Seattle 4 |
West Seattle to #16 | Out | |
#5 | 1:00 PM Parker Faller Field |
Peninsula 0 @Lincoln (Seattle) 8 |
Lincoln (Seattle) to #13 | Out | |
#7 | 1:00 PM Mount Si HS |
Mt. Spokane 11 @Lynnwood 1 |
Mt. Spokane to #14 | Out | |
#10 | 1:00 PM Auburn HS |
Bishop Blanchet 6 @Auburn 7 |
Auburn to #15 | Out | |
#11 | 1:00 PM Bannerwood |
Bonney Lake 0 @Walla Walla 3 |
Walla Walla to #16 | Out | |
#16 | 3:20 PM Bannerwood |
Walla Walla 5 @West Seattle 6 |
West Seattle to #18 | Out | |
Friday, May 27, 2022 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#17 | 4:00 PM Gesa Stadium |
Kennewick 6 @Mt. Spokane 2 |
Kennewick to #20 | Mt. Spokane to #19 | |
#18 | 7:15 PM Gesa Stadium |
Mercer Island 3 @West Seattle 1 |
Mercer Island to #20 | West Seattle to #19 | |
Saturday, May 28, 2022 | |||||
Game | Time/Location | Opponents | Winner | Loser | |
#19 | 12:45 PM Gesa Stadium |
Mt. Spokane 5 @West Seattle 1 |
Third Place | Fourth Place | |
#20 | 7:15 PM Gesa Stadium |
Kennewick 4 @Mercer Island 8 |
First Place | Second Place |
DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and results.
1 | Seed 1 | West Seattle |
2 | Seed 2 | Lake Washington |
3 | Seed 3 | Kennewick |
4 | Seed 4 | Auburn |
5 | Seed 5 | Bainbridge |
6 | Seed 6 | Lincoln (Seattle) |
7 | Seed 7 | Lynnwood |
8 | Seed 8 | Walla Walla |
9 | Seed 9 | Bonney Lake |
10 | Seed 10 | Mt Spokane |
11 | Seed 11 | Peninsula |
12 | Seed 12 | Mercer Island |
13 | Seed 13 | Bishop Blanchet |
14 | Seed 14 | Eastside Catholic |
15 | Seed 15 | Edmonds-Woodway |
16 | Seed 16 | Kelso |
17 | Seed 17 | Stanwood |
18 | Seed 18 | Gig Harbor |
19 | Seed 19 | Silas |
20 | Seed 20 | Mountlake Terrace |